Rabarberjam met limoncello

Rabarberjam met limoncello

Druk recept af
Heb je nog rabarber in de tuin staan dan begint het tijd te worden om deze jam te maken. Rabarber oogsten kan vanaf april tot voor de langste dag van het jaar (21 juni). Vanaf dan keert het oxaalzuur langzaam terug vanuit de bladeren naar de stelen en is het niet meer aan te raden om ze nog te oogsten. Wil je zelf ook je eigen limoncello maken die wij gebruikt hebben in dit recept? Kijk dan hier >>> voor het recept op onze site. Het recept resulteert in 3 jampotjes van 230 ml. Het recept komt uit een van de boeken van Madam Confituur.

Ingrediënten

  • 300 gram Geleisuiker / Confituursuiker (verhouding 1 kilo suiker voor 2 kilo fruit)
  • 3 eetlepels fijngehakte blaadjes Munt
  • 500 gram Rabarber
  • 150 ml versgeperst Appelsap
  • 50 ml Limoncello

Instructies

  • Schil de rabarber en zorg ervoor dat je 500 gram overhoudt (koop dus iets meer) Snijd de rabarber in stukjes. Doe de fijngehakte muntblaadjes in een kruidenzakje.
  • Doe de rabarber, het appelsap en het kruidenzakje in een ruime kookpan.. Breng het aan de kook en laat het mengsel 7 minuten afgedekt zachtjes koken.
  • Neem de pan van het vuur, haal het zakje met munt eruit en voeg de suiker en de limoncello toe. Roer goed door totdat de suiker is opgelost.
  • Zet de pan terug op het vuur, breng opnieuw aan de kook en laat de jam 3 minuten stevig doorkoken.
  • Controleer of de jam voldoende gestold is. Dit doe je door een klein bordje in de koelkast te zetten voordat je begint. Haal het bordje uit de koelkast en schep er een eetlepel hete jam op. Laat de jam 1 tot 2 minuten afkoelen en hou het bordje schuin. Als de jam een vaste consistentie heeft dan is deze voldoende ingekookt. Anders moet de jam nog wat langer koken.
  • Verwijder het schuim indien nodig. Giet de hete jam in steriele potjes. Vul ze netjes tot aan de rand. Sluit de potjes onmiddellijk af en laat afkoelen.
Te lekker om niet te delen?Tag @weckenonline of vermeld #weckenonline!