,

Citroen curd maken

Citroen curd maken

Druk recept af
Een curd is een verfijnde soort jam die met eieren en boter gebonden is. Citroen curd wordt in het Engels: Lemoncurd genoemd. De smaak van curd is door het gebruik van eieren en boter romiger en zeer lekker op beschuit, toast, in een taart of op een gebakje! Wij hebben 2 weckpotten van 1/2 liter gebruikt van het Engelse merk Kilner. Toepasselijk: een Engels recept in een Engels merk Kilner weckpot.

Ingrediënten

  • 450 gram Suiker
  • 120 gram boter
  • 4 Eieren
  • 6 Citroenen

Instructies

  • Rasp alle citroenen en bewaar de zeste in een kookpan. Pers daarna de citroenen uit en voeg deze toe aan de citroenzeste. Voeg de suiker en de boter toe en zet de pan op een laag tot medium vuurtje. Laat dit rustig verwarmen totdat de boter en de suiker volledig opgelost is.
  • Neem een grote schaal en breek hier de eieren in. Klop de eieren goed los. Giet het citroenmengsel beetje bij beetje op de geklopte eieren en roer alles goed door elkaar. Let op: Rustig gieten en zeker niet in 1 keer en wat belangrijk is: blijven roeren!
  • Als alles goed gemengd is kunt u de citroen curd van de schaal terug in de pan gieten. Breng de curd langzaam aan de kook. Blijf goed roeren. Zodra de citroen curd kookt laat u hem nog even zachtjes doorkoken om een dikkere saus te krijgen. Meestal is 3 a 4 minuten voldoende; kijk goed naar de citroen curd. En blijf roeren.
  • Vul nu uw weckpotten en laat de citroen curd afkoelen op kamertemperatuur. Zodra uw citroen curd is afgekoeld bewaard u de weckpotten in de koelkast. De curd is zeker 3 maanden houdbaar in de koelkast!
Te lekker om niet te delen?Tag @weckenonline of vermeld #weckenonline!