,

Groentjes in zuur

Groentjes in zuur

Druk recept af
Een origineel lekker hapje of bijgerecht in een weckpot. Wij hebben gebruik gemaakt van de 400 ml weckpotten.

Ingrediënten

  • 3 el Suiker
  • 500 ml water
  • 3 el Zout
  • 1 Gele paprika
  • 1/2 Courgette
  • 1/2 komkommer
  • 6 Radijsjes
  • 1 Wortel
  • 250 ml Witte wijnazijn
  • 1/2 tl Kurkuma (Koenjit)
  • 1/2 tl Chilivlokken
  • 1 tl Mosterdzaad
  • 3 Sjalot
  • 1/2 tl Venkelzaad

Instructies

  • Zorg dat de weckpotten netjes zijn. Indien nodig was je ze beter nog eens grondig. Verdeel de kruiden over het aantal bokalen.
  • Was je groenten en snijd deze in schijfjes of staafjes. Voeg de groenten bij de kruiden in de potten. TIP: je bent vrij om ook andere groenten te gebruiken. Neem groenten die bij het seizoen horen.
  • Breng het water met de witte wijnazijn, suiker en zout aan de kook. Roer goed door. Laat het mengsel 5 min. goed koken.
  • Overgiet de groenten (dit gaat het gemakkelijkst met een trechter) met het zuur en zorg dat deze goed onderstaan. Laat de groenten volledig afkoelen. Sluit de afgekoelde groenten goed af en plaats in de frigo. Hoe langer de groenten trekken, hoe beter de smaken zich vermengen. Je kan de groenten tot 1 maand bewaren.
Te lekker om niet te delen?Tag @weckenonline of vermeld #weckenonline!