Tomatenchutney met knoflook

Druk recept af
Heeft u ook teveel tomaten? Maak dan een tomatenchutney met appel, uien en knoflook.  Overheerlijk....... dat zeggen onze lezers in ieder geval!
Totale tijd: 1 uur

Ingrediënten

  • 500 gram Appels
  • 200 gram bruine of lichte Basterdsuiker
  • 1,5 kilo Tomaten
  • 4 theelepels Gemberpoeder (djahe)
  • 500 gram uien
  • 1/2 theelepel Komijnpoeder (Djinten)
  • 1 theelepel Zeezout
  • 250 ml Rode wijnazijn
  • 4 teentjes Knoflook
  • 1 theelepel Korianderpoeder (Ketoembar)
  • 2 theelepels geel Mosterdzaad

Instructies

  • Snijd de tomaten in kleine stukken. Pel de uien en knoflook en snijd deze fijn. Schil de appels, verwijder de kroost en snijd ze in kleine blokjes (strooi er wat citroensap over om verkleuren te voorkomen).
  • Doe alle ingrediënten, behalve de suiker, in een grote pan en breng de chutney aan de kook. Laat de chutney ongeveer 20 minuten op een middelhoog vuur koken totdat alles gaar is.
  • Voeg de suiker toe en roer totdat deze opgelost is. Zet het vuur hoger en breng de chutney nog een keer aan de kook. Laat de chutney (zonder deksel op de pan) ongeveer een uurtje zachtjes pruttelen totdat de chutney ingedikt is.
  • Schep de chutney met behulp van een trechter in gesteriliseerde jampotten. Vul de jampotten zo hoog mogelijk zodat deze bijna tot de rand gevuld is. Sluit de jampotten met de deksel en laat afkoelen.
Te lekker om niet te delen?Tag @weckenonline of vermeld #weckenonline!