Ga terug
Print

Griekse witte koolsalade

De Griekse witte koolsalade moet u een dag van te voren maken! Recept voor 2 weckpotten van 1 liter.
Keuken Grieks
Servings 0

Ingrediƫnten

  • 500 gram Suiker
  • 60 ml Citroensap
  • 1 eetlepel water
  • 6 eetlepels Olijfolie
  • 1 Witte kool
  • Zout en peper
  • 4 Jeneverbessen
  • 500 ml Kruidenazijn
  • 2 theelepels Kummel

Instructies

  • Schaaf de witte kool heel dun en voeg deze toe.
  • Roer in een kookpan het citroensap, olijfolie, de suiker, de kruidenazijn, een eetlepel water, eventueel de kummel, peper en zout goed door elkaar. Zet de pan op het vuur en breng de ingrediĆ«nten aan de kook. Proef of de dressing naar uw smaak is voeg anders nog wat suiker toe. Kruid met peper en zout. Voeg de geschaafde witte kool toe. Laat de witte kool 5 minuten zachtjes koken.
  • Doe in elke pot 2 jeneverbessen en 1 theelepel kummel. Vul de pot met de heel fijngesneden witte kool en de dressing (goed aandrukken, dat is erg belangrijk). Sluit de potten en laat deze een nachtje staan. Zorg ervoor dat de witte kool goed onder de dressing staat en vul de pot tot de deksel.
  • Goed uit laten lekken. Als u de witte kool te zuur vindt kunt u voor het opdienen de witte kool afspoelen onder koud water.