Notice: Undefined variable: post_id in /home/u62219p59037/domains/weckenonline.eu/public_html/wp-content/themes/neptune-by-osetin/single.php on line 28
VERSCHIL WECKEN / INMAKEN

Wecken en inmaken wordt in ons taalgebruik vaak door elkaar gehaald.
Wij zijn daar zelf ook vaak schuldig aan.
Eigenlijk is wecken: het te wecken voedsel in echte weckpotten doen (dus met inmaakringen en weckklemmen) en daarna de weckpotten in water plaatsen om ervoor te zorgen dat de weckpot vacuüm trekt. (bv in een grote pan met water of een inmaakketel).
Inmaken is het maken van jam, chutney en inmaken in azijn met suiker met andere woorden: de weckpot of in dit geval mag het ook een jampot zijn wordt niet in water of een inmaakketel gezet.
Inmaken kun je dus met alles wat een bewaarmiddel bevat. Een bewaarmiddel is suiker, geleisuiker (maw alle soorten suiker) EN azijn met suiker. Ook alle soorten azijn (behalve schoonmaakazijn natuurlijk).
En alcohol? Dat is ook een bewaarmiddel. Denk maar aan de fles whiskey die jaren in je kast staat.
Natuurlijk is het bij een bewaarmiddel altijd belangrijk de hoeveelheden van een recept te volgen. Een jampot met 1 theelepel suiker is geen optie.
De jam zal niet houdbaar blijven doordat er te weinig suiker gebruikt is.
Eigenlijk is het simpel maar toch altijd weer verwarrend.